En matte-blogg som forbereder deg til årets høydepunkt

Month April 2022

Veien til tentamen – 8.trinn v2022

Fasit Oppgave 1 a) 34 * 240 b) 844 : 4 Oppgave 2 a) Ammar skal bake kake til klassen. I oppskriften står det at han trenger 200 gram mel i en kake til 4 personer. Hvor mye mel vil… Continue Reading →

Veien til tentamen – 9.trinn v2022

Fasit Oppgave 1 Til skoleavslutningen blir det kjøpt inn 12 poser med smågodt. Tilsammen koster dette 312 kroner. a)Hvor mye koster det for en pose? b)Hver pose inneholder 450 gram. Hvor mange kilo blir det til sammen? Oppgave 2 Figuren… Continue Reading →

Veien til tentamen – 10.trinn v2022

Fasit Oppgave 1 a)Mathias kjøper 12 databrus for 204 kroner. Hvor mye koster en databrus? b)Hver boks inneholder 45 cL. Hvor mange liter er det til sammen i de 12 boksene? Oppgave 2 Du har følgende uttrykk: Hvilke verdier kan… Continue Reading →

© 2022 Veien til eksamen — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑